• Tüm Kategoriler
  • 7+1 Ve 8+1 Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kasası

   Şahlan Makina, 1972 yılından beri hidrolik sıkıştırmalı çöp kasası imalatı yapmaktadır. İmalatını yaptığı ürünler Türkiye çapında belediyeler ve özel kurumlar tarafından kullanılmakta olup Akdeniz ülkeleri, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerine ihracatı yapılmaktadır.

   Hidrolik sıkıştırmalı çöp kasaları 5.000 metrekaresi kapalı, toplam 10.000 metrekare alanda kurulu fabrikamızda kalite ve müşteri memnuniyeti temelli bir üretim anlayışı ile imal edilmektedir. 

   Hidrolik sıkıştırmalı çöp kasaları 1 yıl tam garanti ve 10 yıl parça bulunabilirlik garantisi ile satışa sunulmaktadır. 

   • Otomatik kontrol panosundan tekli ve sürekli çalışma düzeni
   • Standart çöp konteynerlerine tam uyum
   • Geri dönüş kamerası ve çeşitli güvenlik sistemleri ile donatılmış
   • Reklam ve afiş uygulamaları için içten kuvvetlendirilmiş kasa
   • İhtiyaca yönelik kabin ve bölümler
   • Kalite belgeleri ve uluslararası standartlara haiz
   7+1 Hidrolik sıkıştırmalı çöp kasası istenilen araca uygun ölçülerde üretilmektedir, montaja hazır olarak teslim edilir.
   Fiyata montaj, hidrolik yağ ve nakliye dahil değildir.
   Ayrıca ücret karşılığında montaj hizmeti verilmektedir.
   Özellikler HSCK 6 HSCK 7 HSCK 10
   Kapasite 6+1 m3 7+1 m3 10+1 m3
   Sıkıştırma Oranı 1:3 1:3 1:6
   Yükleme Kapasitesi 6 m3 7 m3 10 m3
   Gövde Malzemesi St-52 St-52 St-52
   Hazne Kapasitesi / Malzeme 1 m3 / St-37 & St-52 1 m3 / St-37 & St-52 1 m3 / St-37 & St-52
   Yükleme Tipi Manuel / Otomatik Manuel / Otomatik Manuel / Otomatik
    

    

    

   8 + 1 m³ HİDROLİK SIKIŞTIRMALI ÇÖP KAMYONU TEKNİK ŞARTNAMESİDİR
    

    

    

   A – ARAÇ :

    

   Araç çıplak şasi olarak çalışır durumda teslim alınacaktır.

    

    

   B - ÇÖP TOPLAMA KASASI :

    

    

   Hidrolik Sıkıştırmalı çöp kasası (HSCK) : Evsel ve yığın halindeki artıkların kaplarla veya elle yüklenerek, toplanması ve taşınmasında kullanılan, araç üzerine monte edilecek bir gövde; arkada yükleme haznesine sahip ve çöp sıkıştırma mekanizmasının bulunduğu bir arka kapak, sıkıştırma esnasında çöpü presleyen bir sıkıştırma – boşaltma plakası ile araç şanzımanında bulunan PTO’ dan tahrik edilen, hidrolik donanım ve kumanda donatımından oluşacaktır. HSCK monte edildiği araçla teknik kapasitesine göre yük dağılımı ve tüm fonksiyonları ile uyum içinde olacaktır. Seri üretim esasına göre imal edilecek ve araçların imal, tadil ve montajı hakkındaki yönetmeliğe uygun olarak üretilebilir standartlarda olacaktır.

    

   Aynı tip bir araçtaki HSÇK’ deki tüm parçalar bir değerindeki ile değiştirilebilir standartlarda olacaktır.

    

   BOYUTLARI

   Hacim : 8 + 1 m³

   Gövde boyu üst : 3030 mm.

   Gövde boyu alt : 3600 mm.

   Gövde yüksekliği : 1825 mm.

   Gövde eni : 2248 mm.

    

    

   C – KAPASİTE :

    

   Karoser kapasitesi, sıkıştırılmış çöplerle dolu olan faydalı hacmi 8 m³ olacak. Bu hacim özellikle, bıçaklı sıkıştırma mekanizması ile son boşaltma plakasının sıkıştırmaya hazır pozisyonunun sıkıştırma mekanizmasına ait döngünün son konumu arasındaki hacim olarak tanımlanmıştır. Sıkıştırılmış çöp hacmi dışında, bunker (sahanlık hopper) kısmı da 1 m³ çöp alabilecektir. Bu durumda çöp taşıma kapasitesi : 8 m³ sıkıştırılmış olmak üzere toplam 9 m³ olacaktır.

    

    

   D - ÇALIŞMA SÜRELERİ :

    

   SIKIŞTIRMA DEVRE SÜRESİ : 35 Sn.

   BOŞALTMA SÜRESİ : 40 – 50 Sn.

   SIKIŞTIRMA ORANI : 1 / 3’ kadar.

    

    

   E – GÖVDE :

    

   1 - HSCK gövde, taban 3 mm, tavan ve yan duvarlar preste form verilmiş 3 mm. kalınlığında, aşınmaya dayanıklı ve yüksek çekme dayanımlı saçtan üretilecektir.

    

   2 - Taban, tavan ve yan duvarlar yeterince profil ile takviye edilecek,yanlarda bombelendirme yapılacaktır.

    

   3 - Gövde araç şasisine; şasinin burulma özelliğine bozmayacak ve bu nedenle gerilim yaratmayacak şekilde ve teknolojisine uygun biçimde esnek bağlantı ile bağlanacaktır.

    

   4 - Gövde ön tarafında çöp suyu toplama havuzu ve tahliye hortumu bulunacaktır.

    

   5 – BUNKER tabanı 4 mm , yanları 3 mm., kürek plakası 4 mm .,çöp boşaltma plakası ise 4 mm. Olacaktır.

    

    

    

    

    

   F - ARKA KAPAK :

    

   1 - Arka kapak gövdeye arka üsten spotlu menteşe ile bağlanacak ve hidrolik silindir ile yukarı doğru açılacaktır. Arka kapak kapatıldığında; otomatik olarak kilitlenecektir.

    

   2 - Gövde ile sızdırmazlığın temini için; özel profilli, asitlerden etkilenmeyen, kolay de montaj ve montajı yapılabilen bir lastik conta olacak ve kesin sızdırmazlık sağlanacaktır.

    

   3 - Arka kapakta yüksek mukavemete, aşınmaya dayanıklı saçtan yapılma, yükleme haznesi (bunker) bulunacaktır. Buraya yüklenen çöpleri, (çalışma basıncı: 160 kg./ cm². ) çift etkili hidrolik silindirlerle tahrik edilen bir sıkıştırma mekanizması ile gövde içerisine alınacaktır.

    

   4 - Sıkıştırma mekanizması arka kapak yan duvarlarındaki kanallarda doğrusal hareket eden bir asansör ile bunun ucunda radyal hareket eden ve yükleme haznesindeki çöpü sıyıran bıçaklı tip bir kepçeden oluşacaktır.

    

   5 - Asansör pabuçları özel aşınmaya dayanıklı malzemeden yapılacak ve kolay değişebilecek yapıda bağlanacaktır.

    

   6 - Yükleme haznesi altında çöp suyunu boşaltabilmek için küresel vanalı tahliye bulunacaktır.

    

    

   G - SIKIŞTIRMA BOŞALTMA PLAKASI :

    

   1 - Sıkıştırma – boşaltma plakası aşınmaya ve asitlere dayanıklı, kolay monte edilebilir yapıda bağlanmış olacak, gövdenin kesit alanının tamamını kaplayan ve tüm gövde boyunca hararet edebilir olacaktır.

    

   2 - Sıkıştırma ve boşaltma plakası; aşınmaya dayanıklı olacak ve kolay değişebilecek yapıda yataklanarak kızaklanacaktır.

    

   3 - Perde çift etkili bir hidrolik teleskopik, üç kademe silindirle hareket ettirilecek ve kasa boşken silindir kapalı durumda kalacak yüksek sıkıştırılma istendiğinde arka kapaktaki sıkıştırma mekanizması kapalı konumunda ekstra presleme yapabilecektir. Kasa içi temizlenmek istendiğinde perde gezme yörüngesinde istenilen noktaya kumanda edilebilecektir.

    

    

    

    

   H - HİDROLİK DONANIM :

    

   1- Hidrolik güç; araca ait vites kutusundan tahrik edilecek PTO. ile alınan radyal kuvvetin, hidrolik pompaya iletilmesi ile sağlanacaktır.

    

   2 - TSEK belgeli hidrolik pompa ve PTO. kullanılacak ve PTO’ ya araç kabininden kumanda edilecektir.

    

   3 - Yağ tankı 110 litre kapasitesinde olacak, üzerinde en fazla 125 mikron partikülleri geçirebilen emiş filtresi ile en fazla 30 mikron geçirgenliğindeki dönüş filtresi, yağ dolum kapağı, ısı ve seviye göstergesi, boşaltma tapası ve havalandırma kapağı olacaktır.

    

   4 - Hidrolik yüksek basınç tesisatında kullanılan sabit borular; dikişsiz soğuk çekim, DIN- 2391- C normunda (çelik kalitesi St. 35. 4 NKB normalize ve bondarize edilmiş, içi dışı fosfat kaplanmış, kopma mukavemeti %23 (su): 5,65 (so) standardına uygun olacaktır. Hidrolik basınç hortumların tümü SAE 100 R2 ( Çalışma ortamı +40 ve- 120 derece hidrolik yağa mukavim, nitril kauçuktan mamul, alt kat, katlar arasında iki kat çelik tel örgü takviye, yağ ve dış etkenlere mukavim neopran kauçuktan mamul üst kat olacak. Emiş hortumu SAE 100 R2 (çalışma ortamı +40 ve –120 derece hidrolik yağa mukavim, nitril kauçuktan mamul, alt kat katlar arası rayon kord bezi takviyeli, gömme biçiminde yerleştirilmiş spiral çelik tel, yağ ve dış etkenlere mukavim neopran kauçuktan mamul üst kat) olacaktır.

    

   5 - Tüm hidrolik silindir boruları: dikişsiz soğuk çekim, DIN-2391-C normunda, iç yüzeyleri honlanmış, parlatılmış, çelik kalitesi St. 52 BK- S iç çap toleransı ISO HB, iç yüzey pürüzlülüğü 0.4 mikron, düzgünlük 1:1000 mm., kopma mukavemeti 60 kg. / mm², akma sınırı : 47 kg/mm², uzama elastikiyeti A5: 15% olacaktır.

    

   6 - Hidrolik silindir milleri: C-1040 kalitesinde, sert krom kaplı, toleransı ISO h7, yüzey pürüzlülüğü: Ra 0,10 - 0,25 mikron, krom kaplama sertliği: HRC 66-68 olacaktır. Hidrolik silindirlerin yataklanmalarında DIN normuna uygun ve standart ölçülerde bronzlu teflon yataklamalar, kompakt set keçeler kullanılacak ve çalışma basıncının en az %50 fazlası ile test edilmiş olacaktır.

    

   7 - Arka kapak açma- kapama ile sıkıştırma- boşaltma plakası ileri geri hareketini kasa önüne takılan manuel kumandalı yön denetim valfı sağlayacaktır. Sistem basıncı max. 160kg./ cm² olarak ayarlı by- pass sistemi bulunacaktır. Diğer yön denetim valfleri ile uyumlu olmak üzere cary-over sistemi olacaktır. Sürgü kepçe hareketleri de manuel yön denetim valfi ile sağlanacaktır. Hidrolik yön denetim valfleri 350kg. / cm² max. basınca dayanıklı, en az R ½ “ geçirgenlikte ve standart emniyet valfine haiz olacaktır.

    

    

   I - ÇÖP KABI BOŞALTMA DÜZENİ :

    

   DIN 30700 NORMUNA UYGUN, 400 litre hacimli çöp kaplarını yükleme haznesine boşaltan hidrolik kumandalı çöp yükleme düzeni olacaktır.

    

   J - STANDART AKSESUAR :

    

    

   1 - Gece çöp toplamak için led ile yapılacak arka aydınlatma.

   2 - Şoför uyarı düdüğü.

   3 - İşçi taşıma basamakları ve tutamakları.

   4 - Menteşeli arka kapak dayaması.

   5 - Çamurluk ve toz lastikleri.

   6 - Çöp kabı kaldırma düzeni.

   7 - Döner sinyal lambası.

   8 - Çöp suyu toplama haznesi.

   9 - Kürek ve süpürge koyma yerleri.

    

    

    

   K - KUMANDA DONANIMI VE ÇALIŞTIRMA :

    

   1 - Hidrolik kumandalı çöp yükleme düzeni yardımıyla yükleme haznesine doldurulan çöpler, arka kapak sağ yanında bulunan tek bir düğmeye basılarak sürgü-kepçe düzeninin uygun sırayla çalışması sonucunda gövde içersine alınacaktır.

    

   2 - Sürgü ve kepçe hareketinin sınırları limit ve basınç anahtarları ile sağlanacak, böylece kullanılabilen güç verimli bir şekilde kuvveti gereken yere tatbik edilecektir.

    

   3 - Sistem mantık devresi; baskılı kart ile sağlanacak, kumanda düğmeleri ve baskılı kart dış ortamlardan korunan TSEK Belgeli bir kutuda olacaktır.

    

   4 - Kumanda devresinde sıkıştırmanın çalıştırma düğmesine basıldığında iki özel konum sağlanacaktır. Bu konumlardan birisi seçildiğinde : Tek tek döngü sistemi ile bunkerde biriken çöpü otomatik olarak sıyırıp kaldırıp gövdenin içersine sıkıştıracaktır. Diğer ikinci konum seçildiğinde: bağımsız bir hareketle durduruluncaya kadar devam eden otomatik bir döngü olacaktır.

    

   5 - Kumanda kutusunda : ayrıca gaz verme şoför uyarı düdüğü ve her iki yanlarda da acil durum mantar stop düğmesi olacaktır. Mantar stop basıldığında arka kapaktaki sıkıştırma işlemi hareketlerinin geriye dönerek başlangıç konumunda durması sağlanacaktır.

    

   6 - Sıkıştırma işlemi hareketlerinin her adımı , arka kapak sağ yanında bulunan üç adet kumanda yolu yardımıyla tek tek tüm hareketlerin, her iki yönüne yapılabilecek şekilde tasarlanacaktır.

    

   7 - Boşaltma için kasa önünde mevcut kumanda kolları ile arka kapak açılacak ve boşaltma plakası arkaya doğru hareket ettirilecek. Bu operasyonun hızlı yapılabilmesi için kasa önünde ayrıca bir gaz verme düğmesi bulunacaktır.

    

    

    

   L – BOYA :

    

   Kaynaklı konstrüksiyonu metal parçalar, gövde ve arka kapak kumlama işlemine tabi tutulacak, daha yağlardan arındırılmak üzere özel bir karışımla banyo edilecek , yüzeyde boyanın nüfuz edebilmesi için fosfat kaplanacak sonra epoxy esaslı çinko fosfat astar boya ile astarlanıp , üzeri istenilen renkte son kat boya ile boyanacaktır. Boya kalınlığı 90-125 mikron arasında olacaktır.

    

    

   M – KAMERA SİSTEMİ :

   Bunker kısmını ve çöp toplamayı şöför kabininden görebilmeyi sağlayacak olan kamera sistemi yapılacaktır.

    

   N – GARANTİ :

   1-Üst yapı ve aksesuarlar idareye teslim tarihinden itibaren bir yıl garantili olacaktır.

   2-Garanti süresi içersinde malzeme, montaj, imalat hatalarından meydana gelecek arıza ve hasarların bedelsiz olarak giderilmesi ile arıza gösteren kısımların orijinalleri ile bedelsiz olarak değiştirilmesi arıza bildirim tarihinden itibaren en geç 10 gün içerisinde firmaca gerçekleştirilecektir.

   3-İmalatçı firma en az 10 senelik tam bir yedek parça stoku temin edeceğini ve istenilebilecek her türlü malzemeyi temin etmeyi garanti edecektir.

    

   4-. İmalatçı firma; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Tüketici ve rekabetin korunması genel müdürlüğü tarafından verilmiş olan “SATIŞ SONRASI HİZMETLERİ YETERLİLİK BELGESİ” ne sahip olacaktır.

    

   5- İmalatçı firmanın Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilmiş, “HİZMET YETERLİLİK BELGESİ” ne haiz servisi bulunacaktır.

    

   6-Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kasasının TSE ilgili standarlarına uygun olarak yapıldığını belgeleyen “TÜRK STANDARTLARINA UYGUNLUK BELGESİ” olacaktır.

    

   7--İdarenin belirleyeceği  personele firma tarafından en az 2 gün eğitim verilecektir.

   8-.İmalatçı firmanın vereceği garanti belgesi ; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmış olacaktır.

    

    

   O- TEKNİK BELGE VE DÖKÜMANLAR :

    

   Araç için onaylı teknik belge verilecektir. Ayrıca araç ile birlikte kullanma ve bakım el kitabı verilecektir. Garanti hususlarını içeren garanti belgesi araç tesliminden başlayan tarihten itibaren 12 ay süreyi kapsayan geçerlilikte doldurularak teslim edilecektir.

   Teknik mutabakat ve detaylı bilgi için lütfen Şahlan firması ile iletişime geçiniz:
   ŞAHLAN MAKİNA A.Ş.
   DENİZLİ ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 1. KISIM
   TELEFON: +90 258 251 45 06
   E-POSTA: info@sahlan.com.tr
   Diğer Özellikler
   Stok KoduSAHLAN.07.01
   MarkaŞAHLAN
   Stok DurumuVar
   Garanti (Yıl)1


   Endüstriyel ticareti şeffaf ve anlaşılabilir şekilde sunmak için oluşturduğumuz hidroticaret.com 30 farklı kategoride 10.000'den fazla ürünü binlerce müşteriye ulaştırıyor. Yüzlerce üyeye sahip sayfamız endüstriyel ihtiyaçlarını objektif ve kıyaslanabilir kaynaklardan incelemeyi tercih eden geleneksel tedarik yöntemlerinin verimsizliğini teknoloji ile aşmaya çalışan; eğitimli, nitelikli ve öğrenmeye açık kullanıcı kitlesine hitap etmektedir. Öğrencisinden makine bakımcısına dek Türkiye'nin her il ve ilçesine, her tarza, her yaşa, her ihtiyaca ve bütçeye hitap eden hidroticaret.com ürün çeşitliliği ile endüstriyel ticaretin 10 yıldır değişmeyen markası. Hidrolik pompadan, aktüatörlü vanaya, manometreden, pnömatik silindire pek çok ürün grubuna güvenli ödeme imkanları ile sahip olabilirsiniz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.   hidroticaret.com Hidroteknik A.Ş.'nin resmi sanal satış mağazasıdır.

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.